Muzyka prosto z burzowej chmury. Making Weather to niesamowity, lewitujący głośnik Bluetooth

Domowa elektronika nie musi być nudna! Ten głośnik Bluetooth pokazuje, że wystarczy odrobina pomysłowości, by zwykły na pozór gadżet zachwycał swoim wyglądem.

Muzyka prosto z burzowej chmury. Making Weather to niesamowity, lewitujący głośnik Bluetooth
Łukasz Michalik

Magnetyczna lewitacja

Lewitujące głośniki są dobrze znane Czytelnikom Gadżetomanii – wystarczy wspomnieć choćby urządzenia takie, jak opisywany niedawno ASWY Ondo Air Touch.

Zasada działania jest zazwyczaj bardzo prosta – głośnik utrzymuje się w powietrzu dzięki odpowiednio umieszczonym magnesom, a muzyka jest do niego przesyłana bezprzewodowo, najczęściej poprzez Bluetootha.

Obraz

Muzyka z chmury

Projektanci z holenderskiego studia Crealev nie są nowicjuszami. Mają już na koncie m.in. serię lewitujących lamp Silhouette, docenioną w 2007 roku w czasie Dutch Design Week. Nowicjuszem nie jest również Richard Clarkson, który dwa lata temu zaprezentował niezwykłe, sterowane smartfonem lampy w kształcie chmur.

Tym razem twórcy postanowili połączyć siły i pomysły, a z połączenia imitacji chmur i magnetycznej lewitacji wyszedł przepiękny gadżet. Jest nim lewitujący głośnik Making Weather, mający formę burzowej chmury. Chmura unosi się nad szklaną podstawą, miesząc w środku nie tylko głośnik Bluetooth, ale również LED-y, dzięki którym dźwiękom mogą towarzyszyć efekty wizualne.

Niestety, Making Weather to na razie prototyp – przed rozpoczęciem sprzedaży twórcy urządzenia chcą je jeszcze dopracować. Nieznana jest również cena gadżetu ani parametry użytego głośnika, ale – sądząc po tym, jak prezentuje się prototyp – niezależnie od niej znajdzie się zapewne wielu chętnych, by posłuchać muzyki prosto z burzowej chmury.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.